Virtual Staging

Připravit k prodeji či pronájmu zařízenou nemovitost není zas až takový problém. Uklidí se, přidá se pár dekorací a je hotovo. Jak však postupovat v případě nemovitosti, kde se majitel nebo nájemník již vystěhoval? Nebo u novostavby?

Možností je samozřejmě několik. Pokud však nemáte rozpočet na profesionální Home Staging nebo čas a zdroje zařizovat nemovitost na vlastní pěst, přichází do úvahy relativně nová služba, - virtuální Home Staging neboli Virtual Staging.

Jak je již z názvu patrné jedná se o zařízení/vybavení nemovitosti "virtuálním" nábytkem, kdy náš grafik zasadí do fotografie 3D vizualizaci nábytku, spotřebičů a dekorací tak, aby vše působilo přirozeně a odpovídalo perspektivě daného pohledu.

  Proč chtít Virtual Staging?

  Atraktivita

  Virtual Staging zatraktivní fotografie jinak prázdné nemovitosti. Službu ocení i ti zájemci, kteří nemají schopnost představit si jednotlivé pokoje zařízené.

  Cena

  Virtual Staging je levnější než klasický plnohodnotný Home Staging, potažmo Foto Staging.

  Rychlost

  Virtual Staging je pro realitní makléře či majitele nemovitosti podstatně méně časově náročný. 

  Variabilita

  Ani vy ani žádná Home Stagingová agentura nikdy nebude mít takové množství nábytku a vybavení jako my toho virtuálního.

  Flexibilita

  Nelíbí se vám použitý nábytek nebo jen jeho barva? V případě Virtual Stagingu to není žádný problém. Barvu, či texturu změníme raz, dva.

  Něco navíc

  Představte si novostavbu, kde si budoucí kupec může vybrat vlastní kuchyňskou linku. Na jednu stranu výhoda, ale za cenu holé zdi s vývody odpadu, vody či elektřiny na fotografiích v nabídce. Co tak ji tam přidat virtuálně?

  Virtual Staging v praxi

  Reference