Letecké práce

Letecké foto a video

Díky několikaleté praxi s provozem bezpilotních letadel jsme schopni zrealizovat téměř jakýkoliv požadavek našich klientů. A tam, kde to z legislativního hlediska není možné, dokážeme navrhnout alternativní řešení.

Součástí našich služeb je kromě pořízení samotných fotografií či videa dronem také zajištění všech povolení nezbytných pro realizaci leteckých prací v požadovaném rozsahu a lokalitě. A v případě, že je ze strany Úřadu pro civilní letectví nebo jiné dotčené statní instituce vyžadováno splnění zvláštních bezpečnostních podmínek (např. zábor oblasti), jsme schopni zajistit i to.

Bohaté zkušenosti jak s létáním samotným, tak s tím spojenou administrativou nám umožňují běžně létat např. ve městech, chráněných krajinných oblastech nebo v blízkosti letišť. Tedy tam, kde to standardně legislativa neumožňuje.

Dokumentace staveb

Nabízíme služby pravidelného leteckého snímkování a filmování průběhu staveb pro dokumentační a prezentační účely. 

Fotografie a video z ptačí perspektivy je ideálním podkladem pro zanesení 3D vizualizací, které jsme pro naše klienty schopni vytvořit a do snímků či videa následně zasadit.

Letecké panoramata

Letecká 360° panoramatická fotografie je unikátní způsob prezentace zázemí firmy, sportovního či rekreačního areálu z ptačí perspektivy.

Jednoduchým vložením panoramatické fotografie např. na váš firemní profil na Facebooku nebo Google mapách vzikne přehledný interaktivní 3D pohled na požadovanou oblast.

Externí dodavatel leteckých záběrů pro videoprodukce

Pro většinu produkcí se nevyplatí absolvovat často téměř až roční martyrium certifikace Úřadem pro civilní letectví, aby mohli provozovat vlastní dron ke komerčním účelům. Nemluvě o nemalé investici, jak do povolení a pojištění, tak do samotné techniky.

Z těchto důvodů se proto běžně využívá služeb externích dodavatelů leteckých záběrů. Výhodou není jen ušetřený čas a peníze za povolení a techniku, ale také větší zkušenost z realizací leteckých záběrů ze strany provozovatelů bezpilotních letadel.

Firmy, které se primárně specializují na poskytování služeb leteckých prací drony, mezi které se hlásíme i my, dokáží mnohem přesněji realizovat zákazníkovy požadavky na provedení leteckých záběrů a často přijít i s nápaditějším řešením. 

Létáme legálně

Pokuta do výše 5 000 000 Kč vymahatelná až 5 let zpětně a trestně právní odpovědnost. To vše hrozí v případě pořizování záběrů dronem za úplatu nebo pro vlastní podnikatelskou činnost bez patřičných povolení, pojištění či registrace stroje.

My však veškeré legislativní požadavky stanovené Úřadem pro civilní letectví pro komerční létání splňujeme.

Vlastníme povolení k provozování leteckých prací včetně pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem bezpilotního letounu.

Technika

Pro většinu našich zakázek využíváme vlastní techniku. Jinak tomu není ani u leteckého snímkování a filmování, pro které používáme primárně náš dron značky DJI Phanotm 3 Advanced osazen integrovanou 12.4 Mpx kamerou s kvalitou výstupu až 2.7k, resp. 720p u živého přenosu.

Díky spolupráci s dalšími certifikovanými piloty dokážeme uspokojit požadavky i náročnějších klientů. V takových případech jsme pak schopni nabídnout letecké záběry až v 4k/60fps nebo 5.2k/30fps.

Reference